Eps 95 Pensioners to know Guide Lines on Fasting Programme by NAC

Spread the love

Translated from English. For any clarification, please visit English Article

ଇପିଏସ୍ ପେନସନଭୋଗୀଙ୍କ ଜାତୀୟ ଆନ୍ଦୋଳନ କମିଟି (NAC): –

1 ଜୁନ୍ 2021 ତାରିଖ ଦିନ EPS 95 ପେନସନଭୋଗୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଉପବାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ –

ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଉପବାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କାହିଁକି?
1. ମାନ୍ୟବର ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଜ୍ଞା ବିଷୟରେ ପୁଣି ଥରେ ମନେ ପକାଇବା | ଆମର ଦାବି ପୂରଣ ସମ୍ବନ୍ଧରେ 04.03.2020 ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ |
2. ଆଜି ହେଉଛି ବୁଲଡାନା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର NAC ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଚେନ୍ ହଙ୍ଗର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର 879 ତମ ଦିନ, କିନ୍ତୁ ଆମର ଦାବିଗୁଡିକ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ କିମ୍ବା ଅନୁମୋଦିତ ନୁହେଁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସମାଧାନ କରାଯାଇ ନାହିଁ |

3. ଗତ ବର୍ଷରୁ କୋରୋନା ଜୀବାଣୁ ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆମର ଇପିଏସ୍ ପେନ୍‌ସନ୍‌ଭୋଗୀମାନେ EPS95 ଯୋଜନା ପ୍ରତି ଆମ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଅନିଚ୍ଛା ମନୋଭାବ ହେତୁ ଗତ ଅନେକ ବର୍ଷ ଧରି ପୀଡିତ ଥିଲେ। ପେନସନଭୋଗୀମାନେ ମାସକୁ ପ୍ରାୟ 5000 ହାରରେ ଦୁନିଆରୁ ବିଦାୟ ନେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ସେହି ସମସ୍ତ ମହାନ ବୀରମାନଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଶ୍ରଦ୍ଧା offer ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିବା |

4. ଆପଣଙ୍କ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳର ସଂସଦର ମାନ୍ୟବର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଆମର ଭାବନା ପହଞ୍ଚାଇବା |

5. ଏହି କରୋନା ମହାମାରୀରୁ ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କ ତୁରନ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପୁନରୁଦ୍ଧାରରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଏବଂ ସେହି ଧର୍ମର ସର୍ବଶକ୍ତିମାନ୍ ସେହି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଶକ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରି ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ |

01.06.2021 ରେ, ସମସ୍ତ EPS 95 ପେନସନଭୋଗୀମାନେ କେବଳ ନିଜ ନିଜ ଘରୁ ଜାତୀୟ ପ୍ରଶସ୍ତ ଉପବାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ଏବଂ ସହଯୋଗ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଉପବାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: –

* ଉପବାସ ଅବଧି – ସକାଳ 8.00 ରୁ 5.00 ଅପରାହ୍ନ |
* ଯଦି ସମ୍ଭବ, ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ |
* ପେନସନଭୋଗୀଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ |
* କାର୍ଯ୍ୟରତ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଡ୍ୟୁଟିରେ ରହି ଏହି ଫଳ ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଉପବାସକୁ ପାଳନ କରି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ |

* ଭେଟେରାନ ଏବଂ କ any ଣସି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତି (ମଧୁମେହ, ହୃଦ ରୋଗ ଇତ୍ୟାଦି) ଶୀଘ୍ର ବସିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ସେମାନେ କେବଳ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ |
* ଉପବାସ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ, ଦୟାକରି ଏକ ମେସେଜ୍ ପଠାନ୍ତୁ (ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ପୃଥକ ଭାବରେ ପଠାଯାଉଛି) ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଫଟୋ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ [email protected] ରେ ଏହି ଇ ମେଲରେ eps95nac @ gmail ରେ ଏକ କପି ସହିତ ପଠାନ୍ତୁ | com ଫଟୋ ସହିତ ବାର୍ତ୍ତା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳର ମାନ୍ୟବର ସାଂସଦଙ୍କୁ ଇ ମେଲ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ହ୍ ats ାଟସ୍ ଆପ୍ ନମ୍ବରରେ ପଠାନ୍ତୁ, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଲିଙ୍କ୍ ଦିଆଯାଉଛି |

ଦୟାକରି ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧୀ ଅଟନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଆମର ଭାଇ / ଭଉଣୀ ଏବଂ ଆମର ସଂଗଠନର ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଲେଭଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା, ଯାହାର ସାଧାରଣ ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ, ଏବଂ ଏହି କୋଭିଡ୍ ପରିସ୍ଥିତି ହେତୁ ଆମେ ସିଧାସଳଖ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ |

Jeshtha Bharat – Shreshtha Bharat
ତୁମର,

କମାଣ୍ଡର ଅଶୋକ ରାଉତ,
ଜାତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି
NAC

2 thoughts on “Eps 95 Pensioners to know Guide Lines on Fasting Programme by NAC”

  1. ଏହା ଏକ ଜରୁରୀ ପଦକ୍ଷେପ। ମୁଁ ସମସ୍ତ ପେନସନ ଭୋଗି ଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିବି ସମସ୍ତେ ନିଜର ଅଧିକାର ପାଇ ସରକାର ଉପରେ ଚପପକେଇବା ନିତ୍ୟାନ୍ତ ଜରୁରୀ।

    Reply

Leave a Comment